«

»

ЧЕРВОНА КНИГА конституційних прав і свобод

ЧЕРВОНА КНИГА конституційних прав і свобод

НА ЧОТИРНАДЦЯТОМУ РОЦІ ДІЇ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ НИЗКА ПРАВ ТА СВОБОД ГРОМАДЯН ЗАВДЯКИ ДІЯМ ВЛАДИ ОПИНИЛИСЯ НА МЕЖІ ЗНИКНЕННЯ. ЗАНЕСЕНІ ДО ЦІЄЇ КНИГИ ПРАВА ТА СВОБОДИ ПОТРЕБУЮТЬ ОСОБЛИВОГО ЗАХИСТУ ТА ЇХ ВІДСТОЮВАННЯ СУСПІЛЬСТВОМ, ІНАКШЕ ВЖЕ СКОРО ВОНИ ЗАЛИШАТЬСЯ ЛИШЕ НА ПАПЕРІ…

Стаття 3. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Стаття 27. Кожен має невід’ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов’язок держави – захищати життя людини.
Ніхто із звичайних громадян не має впевненості, що він не стане жертвою свавілля влади. 8 травня 2010 р. в одному з гуртожитків Києва дільничний міліціонер забрав студента в районний відділ міліції Шевченківського району, а на ранок батькам запропонували забрати тіло хлопця з моргу. Із 2008 року це вже третя відома суспільству смерть затриманих у цьому райвідділі міліції.

Стаття 5. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.
Законопроект про всеукраїнський референдум, який прийнятий  у Верховній Раді, потенційно є інструментом згортання демократії та встановлення тоталітаризму у державі.

Стаття 8. В Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

До Регламенту Верховної Ради внесли зміни, якими всупереч Конституції було визнано, що до складу коаліції депутатських фракцій можуть входити окремі народні депутати, що спотворює народне волевиявлення, адже громадяни голосували за партійні списки та їх програми, а не окремих депутатів. Конституційний Суд не відстояв верховенство Конституції і всупереч своєму ж попередньому рішенню
легалізував «тушкування» коаліції.

Стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, є об’єктами права власності Українського народу. Стаття 16. Забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України є обов’язком держави. Стаття 50. Кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля. Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля.

Керуючись фінансовими інтересами, влада повсюдно ігнорує екологічні права українців – вирубує парки, скорочує природоохоронні території, привласнює ділянки загального користування, допускаючи забруднення води, повітря та ґрунтів. Вирубка в харківському парку імені Горького продемонструвала, що народ злочинно позбавлений права впливати на
екологічно значущі рішення влади.

Стаття 15. Цензура заборонена. Стаття 34. Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.
Журналістів б’ють, не допускають на публічні заходи, затримують. Впроваджується цензура, невигідним для влади каналам телебачення створюються перешкоди для їх діяльності. Міжнародна організація «Репортери без кордонів» звертає увагу української влади на загрозливу ситуацію щодо згортання свободи слова.

Стаття 19. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Меж, встановлених законом, для влади не існує. Якщо закон стоїть на шляху, то його можна або змінити, або проігнорувати.

Стаття 28. Кожен має право на повагу до його гідності. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.
Хто побував у правоохоронних органах, той знає, а хто не бував, той знає, що краще не знати. У закладах позбавлення волі умови перебування не забезпечують гідного існування.

Стаття 31. Кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції.
Україна – лідер у Європі по видачі судом санкцій на прослуховування телефонних розмов – щорічно надається близько 25 тисяч таких санкцій.

Стаття 38. Громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраним до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Виборча система із «закритими» списками не дозволяє громадянам обирати у владу тих, кого вони хочуть, та вільно балотуватися. Думка громадськості не враховується при прийнятті владою рішень.

Стаття 39. Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщають органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.
Правоохоронні органи блокують можливість вільного проведення протестних мирних зібрань та акцій, допомагаючи проводити провладні заходи.

Стаття 55. Права і свободи людини і громадянина захищаються судом.
Правосуддя корумповане. Фактичні строки розгляду справ у рази перевищують строки, встановлені законом. Відбір суддів недосконалий. Людські долі часто опиняються в руках непрофесійних та недостойних суддівської справи осіб. Багато
судових рішень не виконуються.

Стаття 62. Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Частка виправдальних вироків від загальної кількості вироків в Україні становить 0,3 %

Стаття 43. Кожен має право на працю,… на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Стаття 44. Ті, хто працює, мають право на страйк для захисту своїх економічних і соціальних інтересів. Стаття 48. Кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло. Стаття 46. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму… Стаття 49. Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Стаття 53. Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти…
За твердженням уповноваженої з прав людини Верховної Ради України до категорії «бідних» зараз належать понад 80 відсотків громадян. Можливість трудящих захистити свої права шляхом проведення страйку знівельована складними й довготривалими бюрократичними процедурами його оголошення, які не відповідають стандартам Міжнародної організації праці.

 

FacebookTwitterGoogle+OdnoklassnikiVKLiveJournalMail.RuWordPressПоділитись

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *