«

»

Олександр Пухкал

Відбулося третє Народне віче. Відлунали палкі промови священників, політиків, депутатів і сенаторів. Одна красномовніша за іншу.

От тільки голос Громадянського суспільства губився в політичному різноголоссі. Мобілізація гідності Українського народу відбувається динамічно. Це захоплює і вселяє надію.
Але тривожить інше. Впродовж віків трагедією України була нездатнісь національної аристократії осягнути і донести до свідомості народу національні інтереси своєї країни. І сьогодні відчувається брак сучасно мислячої й соціально відповідальної національної еліти. Україні конче потрібні такі провідники нації, які здатні відірватися від своїх корисливих інтересів, і піднятися до осягання і активного відстоювання інтересів українського народу.
Найголовніше, що вимагається від сучасної української еліти – це відповіді на питання: куди йдемо? що будуємо? як будуємо? Іншими словами – запропонувати своєму народу магістральний шлях, що веде у гідне майбутнє, європейське, цивілізаційне майбутнє. Чи є в нинішніх очільників Євромайдану концептуальне бачення нашого майбутнього, стратегія і тактика дій після досягнення омріяної політичної влади? Маю на цей рахунок великі сумніви. У їх палких промовах окрім гасел, декларацій і закликів “геть” не проглядається навіть несучого політичного і соціально-економічного “каркасу” майбутнього України.
Тому досить загальних заяв, запевнень, закликів. Сьогодні економічна і соціальна сфери життя українського суспільства в небезпеці. Загрози наростають, з’являються нові виклики. Тому настав час обрати з активістів Євромайдану Раду представників Громадянського суспільства (РаПГроС), мобілізувати інтелект мудрого українського народу (науковців, експертів, аналітиків, державників) і сформулювати волю народу щодо проведення докорінних, системних перетворень у суспільстві. Це і буде “платформою” делегації Євромайдану на перемовинах за круглим столом.

Я за те, щоб повсюду і завжди розум перемагав емоції, а еволюційний світогляд домінував над революційним.

FacebookTwitterGoogle+OdnoklassnikiVKLiveJournalMail.RuWordPressПоділитись

2 comments

  1. VV

    “Тому настав час обрати з активістів Євромайдану Раду представників Громадянського суспільства…” – саме це є першочерговим завданням.

  2. Макс

    В своей статье Портников отметил: ” Так что и с украинской “Солидарностью” все не так плохо – даже не провозглашенная, разделенная по партийным квартирам и общественным организациям, она уже в душах у украинцев”.
    И действительно, каждый украинец уже осознает, что только объединение всех социальных групп в единую общественную силу сможет изменить ситуацию в стране в интересах всего народа. Солидарность общественности – это единственное объединенное движение.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *