«

»

ПРО НЕОБХІДНІСТЬ СТВОРЕННЯ РУХУ НАРОДНОГО ОПОРУ „СОЛІДАРНІСТЬ”

Віктор Горобук - Лідер ВГО „Загальноукраїнський Трудовий рух - Солідарність”<br />
З кожним днем правлячий бюрократично-олігархічний режим все більше наступає на права і свободи українських громадян. Підвищення цін на газ і комунальні послуги, згортання демократії, проведення антиконституційної соціальної політики – все це спонукає людей найманої праці до все ширших соціальних протестів і маршів народного гніву. Люди опинились перед необхідністю створювати страйкові комітети і починати організовано боротись за свої соціальні права. Це на сьогодні єдина можливість хоч якось зупинити подальше зниження рівня життя народу, згортання виробництва і вирішення всіх економічних проблем ціною інтересів широких верств українського населення.
Необхідність створення страйкових комітетів пов’язана ще й з тим, що в країні відсутня реальна опозиція і партії, які захищають інтереси народу. І хоча вони виряджаються в різнокольорові політичні одежі: (помаранчеві, біло-блакитні, і тому подібне ) – мета у них одна – нестримне збагачення за рахунок пограбування країни і обману народу. Всі, хто сьогодні веде боротьбу за владу – вже були при владі. Вся їх боротьба ведеться не проти діючої паразитарно-кримінальної Системи, а за контроль над Системою. Все, на що здатна сьогоднішня офіційна „демократична опозиція” – це імітувати свою опозиційність, щоб за будь яку ціну повернутися до державного корита і продовжити грабувати народ, як це вони робили всі останні 20 років. Ця „опозиція” така ж далека від інтересів народу, як і ті, що сьогодні по вуха занурились у державне корито. Що ж до офіційних профспілок, то вони продовжують залишатися партійними придатками і виразниками корпоративних інтересів правлячих економічних груп. Тому, в такому вигляді, вони нездатні адекватно реагувати на ситуацію і упередити подальший наступ олігархічного капіталу на соціальні права і свободи людини праці. А так звані „борці” за інтереси народу – “ліві” – в особі свого керівництва, давно вже запродалися тим же кримінально-олігархічним кланам і служать для того, щоб час від часу „випускати пар” з народу, відволікаючи його своєю „лівою” соціальною демагогією .
Очевидно, що правляча Система несе в собі причини свого власного краху. Головна з них — повна безвідповідальність “верхів” перед “низами”. А ставши останнім часом, на шлях відкритих кримінально-політичних розборок, олігархічні клани зробили все для знищення країни і, як наслідок, – опинилися в ситуації знищення один одного. Подолати економічну кризу не здатен жоден з них. Тому нам ще і ще раз потрібно усвідомити, що правляча владна верхівка, та встановлений нею політичний режим – не сумісні з життям України. Влада і бізнес у владі займаються виключно пограбування ресурсів і визиском простих громадян, примушуючи їх животіти на межі голоду і злиднів. Це означає, що тільки повна заміна правлячих політичних еліт, дасть можливість змінити політичний і економічний курс країни у бік побудови народної, соціально-справедливої Української держави.
Тому соціальна боротьба народу повинна перерости в політичну, яка має завершиться повним демонтажем діючої кримінально-паразитарної системи і заміною її на більш стабільний і надійний порядок, орієнтований на людину праці.
Для цього потрібен третій шлях — народ повинен відмовити у довірі правлячим кольоровим кланам, створити свою власну політичну суб’єктність і висунути свої власні політичні цілі. Нам потрібна нова ідеологія і нова політична стратегія, які дозволять об’єднати весь український народ, всю трудову Україну навколо ідеї побудови сильної, патріотичної, соціально-справедливої Української держави. А це можливо зробити тільки на базі нової соціальної сили, яка вийде з народу, яка буде організована народом і яка буде діяти в інтересах народу. Організаційною основою такої сили має стати Рух Народного опору “Солідарність”.

Ми розуміємо, що будь який вид боротьби з Системою має право на існування. Будь який удар по Системі послаблює її і наближає її крах. Але скоординовані дії навколо єдиної ідеологічної платформи і навколо єдиної політичної Доктрини, сформульованої виходячи з народних інтересів і принципів соціальної справедливості будуть більш результативними.

Ми вважаємо що стратегічною метою нашої політичної боротьби має бути:
– повернення громадам доступу до механізму прийняття державних рішень через забезпечення реального права політичного вибору,
– створення реальних механізмів захисту прав людей праці від “безпредєла” олігархів та корумпованої бюрократії,
– забезпечення прозорих механізмів прийняття рішень на всіх рівнях органів представницької та виконавчої влади,
– забезпечення принципів соціальної справедливості у сфері законодавчих ініціатив,
– забезпечення надійних гарантій в соціальній сфері для малоімущих і незахищених прошарків українського населення.

Тому першочерговим завдання Руху Народного опору „Солідарність” на шляху до соціально-справедливої, народної держави Україна є:

1. Повне відсторонення від влади представників всіх діючих кольорових бізнес-політичних кланів.
2. Відновлення в повній мірі конституційного ладу в Україні. Надалі вносити всі зміни до Конституції України згідно ст.5 Конституції України – через всенародний референдум.
3. Відміна всіх антиконституційних рішень Уряду та Парламенту з питань соціальної політики:
– відновлення в повному обсязі соціальних гарантій для малозабезпечених верств населення.
– відновлення соціальної справедливості у сфері пенсійного забезпечення — за єдиним принципом, як для службовців високого рангу, такі і для тих категорій, які працюють в реальному секторі української економіки. Кошти вишукати за рахунок закриття офшорних зон і повернення в Україну більше 200 млрд. доларів, які були вивезені з України олігархами в обхід діючого податкового законодавства України.

4. З метою розвитку місцевого самоврядування, негайно провести децентралізацію бюджетної системи України на основі раціонального бюджетного розподілу, виходячи з міжбюджетного балансу у співвідношенні 70/30 на користь громад.
5. Провести Люстрацію приватизаційних процесів та притягнути до відповідальності всіх причетних до економічних злочинів проти держави та народу України.
6. Провести санацію банківської системи та припинити спекуляцію у кредитно-фінансовій сфері. Перерозподілити контроль за фінансовою політикою Національного банку між виконавчою та представницькою владою.
7. Створити економічні умови для розвитку національного виробництва, малого та середнього бізнесу
8. Негайно внести зміни до Закону України «Про статус народного депутата України», а саме – скасувати ст. 27, в якій ідеться про недоторканність народних депутатів України, та внести доповнення до Законів України «Про статус народного депутата України», «Про статус депутатів місцевих Рад народних депутатів», про запровадження прозорої, нескладної і доступної виборцям процедури відкликання депутатів усіх рівнів.
9. Негайно провести судову реформу: створити механізми контролю громадськості за діяльністю судово-правової гілки влади. Внести відповідні зміни до Конституції України. Такі зміни до Конституції України, безумовно, посприяють закріпленню в суспільстві принципів народовладдя, верховенства права, підконтрольності інститутів влади суспільству.
10. Заборона будь якої офшорної економічної діяльності.

Ми знаємо, що якщо найближчим часом ми не створимо повноцінного організаційного ядра Руху Народного опору „Солідарність”, не приймемо термінових заходів по зміні структури влади та економічної системи, а будемо перебувати під впливом ілюзій „ковбасних майданів”, проявляти професійний егоїзм і підігравати кольоровим кланам у їхній гризні за державне корито, то нашу країну чекає тотальна деградація і політична смута. Всі наші зусилля будуть марними. Вся наша так звана „масовість” не коштуватиме і ламаного гроша. Вона захлинеться. І захлинеться душе швидко. І ми не можемо цього допустити.
Час „Моя хата з краю – минув!”. Наша Доля – в наших власних Руках! Зволікання – смерті подібне!
Зрозумійте! Поміркуйте! Прокидайтесь! Вставайте з колін! Не ідіть на поводу політичної демагогії різнокольорових політичних кланів! Об’єднуйтесь в Рух Народного опору „Солідарність” – і починаємо Діяти!

Лідер ВГО „Загальноукраїнський Трудовий рух – Солідарність”

Віктор Горобчук

FacebookTwitterGoogle+OdnoklassnikiVKLiveJournalMail.RuWordPressПоділитись

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *