«

»

РАСОВІ ВІЙНИ ПО-АФРИКАНСЬКИ

ЛівіяНа півдні Лівії спалахнули збройні зіткнення

На півдні Лівії спалахнули збройні зіткнення, в яких, тільки за офіційними даними, загинуло близько 150 людей. Після повалення Муаммара Каддафі це найкровопролитніші бої в країні.

Експерти побоюються початку нової громадянської війни, яка загрожує Лівії розколом за расовою і національною ознакою: у місті Себха араби б’ються з чорношкірими тубу, а в іншому районі області Феццан – з туарегами, пише “КоммерсантЪ”. Ця масштабна війна може охопити і одразу декілька сусідніх країн.

Якщо не зупинити зіткнення в Себха, далі події можуть розвиватися за сценарієм суданського Дарфура, де громадянська війна точиться за расовою ознакою – араби проти африканців.

Сутички в Себха (столиці області Феццан) почалися після того, як наприкінці березня були вбиті вождь тубу і двоє його наближених.

Подальші події представники тубу називають етнічними чистками і навіть геноцидом. За їхніми словами, загони арабських бойовиків спалювали будинки чорношкірих мешканців, вбивали жінок, дітей і старих.

У відповідь тубу оголосили про створення власного уряду Південної Лівії, пригрозивши підривати нафтогони, а також звернутися за допомогою до одноплемінників, які живуть в сусідніх державах – Чаді і Нігері.

Таким чином, події на півдні Лівії загрожують спровокувати серйозну регіональну кризу і навіть міжнародний конфлікт.

На думку експертів, зіткнення в Себха підтверджують прогнози, що після падіння режиму Каддафі порушиться міжплемінний і міжетнічний баланс, який досі як-не-як зберігався в джамахірії.

Це також демонструє безпорадність нової влади Лівії.

FacebookTwitterGoogle+OdnoklassnikiVKLiveJournalMail.RuWordPressПоділитись

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *